LOGOWANIE
Zarejestruj sie

PUBG Mobile najbardziej dochodową grą mobilną piąty miesiąc z rzędu

Według danych udostępnionych przez serwis Sensor Tower mobilna wersja PUBG piąty miesiąc z rzędu była najlepiej zarabiającą grą w Google Play oraz App Store.

W styczniu tytuł wygenerował 176,3 mln dolarów, co jest wynikiem prawie czterokrotnie większym od tego z początku zeszłego roku. 52,8% dochodu za styczeń pochodzi z rynku chińskiego. Warto zaznaczyć, że w tym regionie produkcja widnieje pod nazwą Game of Peace, i część grup analitycznych liczy to jako zupełnie odrębny tytuł. Jednak w przypadku Sensor Tower dane zostały połączone w jeden wynik.

Na drugim miejscu znalazło się Honor of Kings z zarobkiem na poziomie 151,3 mln dolarów. Aż 94,6% tej kwoty pochodzi od graczy z Chin. Natomiast premiera produkcji AFK Arena w Chinach przyczyniła się do ogromnego skoku w jej dochodach – w styczniu zarobiła 88,3 mln dolarów (co jest wynikiem prawie trzykrotnie większym od jej najlepszego miesiąca w 2019 roku).

Jeśli zaś chodzi o liczbę pobrań w poprzednim miesiącu, to na szczycie znalazł się Johnny Trigger (ściągnięty 44,5 mln razy). Na drugim miejscu usadowiło się Brain Out (41,5 mln), a wspomniane na początku tego newsa PUBG Mobile zajęło piątą pozycję.

Źródło:
"Froozyy" - GRY-OnLine


Klemens
2020-02-11 14:19:01