LOGOWANIE
Zarejestruj sie

PC Building Simulator znalazł ponad 100 tysięcy nabywców

Rumuński deweloper Claudiu Kiss ma powody do zadowolenia.

Jego debiutancka produkcja, czyli gra PC Building Simulator, okazała się dużym sukcesem, sprzedając się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy.

Dobrą nowinę ogłosiła będąca wydawcą projektu firma The Irregular Corporation. Wynik udało się wypracować w ciągu miesiąca od premiery wczesnej wersji w Steam Early Access. Produkcja powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a pełne wydanie ma ukazać się w tym roku.

Zgodnie z tytułem, PC Building Simulator obraca się wokół konstruowania wirtualnych pecetów. Grę opracowano tak, aby dostarczała dużo dobrej zabawy, ale jednocześnie mogła również służyć jako przydatne narzędzie, pozwalające wypróbować różne kombinacje podzespołów i przećwiczyć procedury zanim zabierzemy się za składanie komputera w świecie rzeczywistym.

Projekt rozpoczął żywot jako darmowy prototyp, udostępniony w zeszłym roku na stronie Itch.io. Produkcja okazała się sporym przebojem, stając się trzecią najczęściej pobieraną grą na tym serwisie w 2017 r.

Sukces zachęcił Claudiu Kissa do dalszych prac nad pomysłem i opracowania komercyjnej wersji. Darmowy pierwowzór wciąż jest jednak dostępny. Jest on oczywiście znacznie prostszą grą niż to, co sprzedawane jest obecnie w Steam Early Access, ale fundamenty rozgrywki są takie same, więc prototyp wciąż pozwala sprawdzić, co jest w tym projekcie takiego, że przypadł on do gustu tak wielu graczom.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2018-04-26 11:10:55