LOGOWANIE
Zarejestruj sie

PC Building Simulator debiutuje w Steam Early Access i chwali się licencjami

Marzyliście kiedyś, by prowadzić swój własny serwis komputerowy lub zbudować wymarzonego peceta, nie martwiąc się o koszty? Teraz macie ku temu okazję.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, wczoraj w ramach Steam Early Access zadebiutował PC Building Simulator od brytyjskiego studia The Irregular Corporation. Z tej okazji trwa promocja na ten tytuł – do 3 kwietnia można go zakupić za 64,79 złotych (później będzie dostępny za 71,99 zł). Niestety, gra nie posiada na razie polskiej wersji językowej.

PC Building Simulator oferuje trzy tryby zabawy – samouczek, karierę, w której prowadzimy własny serwis i grę dowolną. Niezależnie od tego, który wybierzemy, trzon rozgrywki pozostaje ten sam – wcielamy się w specjalistę od komputerów przygotowującego na zlecenie klientów (lub dla własnej przyjemności) pecety do użytkowania. Do naszych obowiązków należy dobieranie obudów, montowanie podzespołów, instalowanie systemów operacyjnych, przeprowadzanie testów wydajnościowych itp. Gra kładzie silny nacisk na aspekt edukacyjny. Dokręcaniem śrubek, podłączeniem kabli oraz nakładaniem pasty termoprzewodzącej musimy zająć się osobiście. Według twórców, po takim przeszkoleniu nie będziemy mieli najmniejszych problemów ze złożeniem jakiegokolwiek domowego komputera.

Jednym z największych powodów do dumy dla twórców PC Building Simulator jest fakt, że udało im się nawiązać współpracę ze znanymi producentami części komputerowych. W grze znajdziemy dokładnie odwzorowane podzespoły od MSI, Arctic, Cooler Master, Corsair, Cryorig, EVGA, Gigabyte, InWin, NZXT, SilverStone, Raijintek TeamGroup i AMD. Deweloperzy przede wszystkim cieszą się umową licencyjną z tą ostatnią firmą. Dzięki niej w PC Building Simulator znalazły się między innymi procesory AMD Ryzen. Brytyjczycy dogadali się również z firmą Futuremark. Tym samym w grze pojawiły się prawdziwe programy do testowania wydajności komputerów - 3D Mark, PC Mark i VR Mark.

Źródło:
"AlexB" - GRY-OnLine


Klemens
2018-03-28 19:53:02