LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Overwatch marką wartą miliard dolarów - raport finansowy Activision Blizzard

Poznaliśmy wyniki finansowe koncernu Activision Blizzard za pierwszy kwartał roku podatkowego 2017 (okres od 1 stycznia do 31 marca bieżącego roku).

W tym czasie firmie udało się zanotować rekordowe rezultaty – 1,7 miliarda dolarów przychodu (1,45 miliarda w tym samym okresie rok wcześniej) oraz zysk netto 426 milionów dolarów (363 miliony w poprzednim roku). Co ciekawe, aż 1,2 miliarda dolarów przychodu wypracowano nie ze sprzedaży gier, a z subskrypcji do World of Warcraft, udzielanych licencji, mikrotransakcji czy też dodatków.

Z ciekawostek związanych z grami warto wspomnieć, że firma w swoich produkcjach notuje miesięcznie aż 431 milionów aktywnych graczy. Jeżeli chodzi o poszczególne oddziały, to Blizzard ma 41 milionów aktywnych graczy miesięcznie (wzrost o 58% w porównaniu do poprzedniego roku), Activision 48 milionów, a mobilny gigant King całą resztę, czyli 342 miliony.

Ponadto powtórzono to, co wiedzieliśmy już wcześniej – Overwatch ma 30 milionów zarejestrowanych graczy i dołączył do grona marek Activision Blizzard wartych ponad miliard dolarów. Natomiast karcianka Hearthstone ma 70 milionów zarejestrowanych użytkowników.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine


Klemens
2017-05-05 19:26:15