LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Oto Meridian: New World - obiecujący klasyczny RTS na PC od niezależnego producenta

Firma Headup Games oficjalnie zapowiedziała ambitną, stawiającą wyłącznie na rozgrywkę singlową strategię Meridian: New World.

Meridian: New World już od dwóch lat powstaje w niewielkim studiu Elder Games, jednak dopiero teraz twórcom udało się nawiązać współpracę z wydawcą Headup Games. W grze wcielimy się w Daniela Hansona, dowódcę pierwszej wyprawy na planetę Meridian, pełną – jak się okaże – mrocznych tajemnic.

To, co ma być główną zaletą produkcji, to duża doza swobody w podejmowaniu decyzji. „Każdy wybór, każda rozmowa z załogą pozwala kształtować otaczający świat. Gra oferuje niezliczone opcje opracowywania własnej strategii, włączając w to dostosowywanie elementów ekwipunku jednostek i specjalnych umiejętności. Używaj swoich zdolności na polu bitwy i odwróć losy potyczki, osłabiając wrogich żołnierzy. Ewentualnie zdecyduj się na ciche rozwiązanie i w sprytny sposób pozbaw przeciwnika źródła zasilania, by nie mógł kontynuować produkcji” – czytamy w opisie.

Do dyspozycji naszych wojaków zostanie oddanych 15 różnych broni. Razem z grą otrzymamy edytor, dzięki któremu będziemy mogli przygotowywać własne areny bojów do kampanii. Twórcy już teraz zapowiadają, że po premierze produkcji często będą wydawane dodatkowe poziomy.

Premiera Meridian: New World jest zaplanowana dopiero na II kwartał przyszłego roku (wyłącznie na pecetach). Więcej szczegółów na temat tego ambitnego projektu poznamy zapewne podczas gamescomu 2013, na którym firma Headup Games zaprezentuje produkcję wybranym mediom.

Źródło:
Mateusz Stanisławski - gram.pl


Klemens
2013-07-27 11:19:48