LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Order of Battle: Blitzkrieg - turowa strategia otrzymała dodatek z kampanią wrześniową

Ukazał się dodatek Order of Battle: Blitzkrieg do turowej strategii wojennej Order of Battle: World War II.

Order of Battle: World War II wykorzystuje ciekawy model biznesowy. Podstawowa wersja gry jest darmowa, a każdy dodatek płatny. Cenę rozszerzenia Order of Battle: Blitzkrieg ustalono na poziomie 14,99 euro, czyli w przeliczeniu około 65 złotych.

Sercem dodatku jest nowa kampania, w której obejmujemy dowództwo nad wojskami niemieckimi. Akcja rozpoczyna się 1 września 1939 roku od inwazji na Polskę, a kończy na oblężeniu Moskwy. W międzyczasie walczymy m.in. w Norwegii, Belgii i Jugosławii oraz bierzemy udział w operacji Fall Rot i bitwie pod Dunkierką.

W sumie autorzy przygotowali dwanaście scenariuszy i w ich trakcie nasze jednostki z misji na misję gromadzą doświadczenie, co zwiększa ich skuteczność na polu bitewnym. Co więcej, twórcy dodali też system, który pozwala przenosić weteranów między kampaniami, więc zapisy stanu gry z dodatku przydadzą się przy następnych DLC.

Order of Battle: Blitzkrieg wprowadza ponad 140 nowych jednostek, rozszerzających armie Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Związku Radzieckiego, jak również kilku pomniejszych nacji. Przykładowo, wojska niemieckie zasiliły m.in. czołgi Panzer III i IV, samoloty Bf109 i Fw190 oraz przeciwlotnicze działa 88mm. Z kolei Alianci dostali czołgi Matilda i Char B1, legendarny myśliwiec Spitfire oraz pociągi pancerne.

Wśród nowości znajdziemy także system specjalizacji. W jego ramach wykonywanie konkretnych zadań pozwala na zdobywanie specjalnych punktów, które następnie możemy wydać na tytułowe specjalizacje, takie jak choćby szkolenie z doktryny Auftragstaktik dla czołgistów.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2016-11-10 17:51:59