LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Odkryto nowy wygląd klienta Steam?

Właściciele strony Steam Database odkryli w folderze wersji beta klienta Steam interesujące pliki, które pojawiły się w nim po ostatniej aktualizacji.

Sugerują one, że deweloperzy pracują nad dość drastyczną zmianą jego wyglądu. Jak możemy zobaczyć na załączonych obrazkach, lekko nawiązuje on do znanego już interfejsu Big Picture. Zgodnie z przeciekiem, sporej metamorfozie ulegnie strona biblioteki, która w nowej wersji ma być bardziej przejrzysta i estetyczna. Została ona podzielona na dwie części – tradycyjną listę po lewej oraz tytuły w formie kafelek po prawej. Znacznie przyspieszy to dostęp do najczęściej ogrywanych przez nas produkcji. Screen, który możemy obejrzeć poniżej, sugeruje również, że bezpośrednio z poziomu Steam będzie można rozpocząć rozgrywkę w danym tytule od miejsca, w którym ją przerwaliśmy. Takie rozwiązanie jest obecne chociażby na platformie Origin.

Kolejną rzeczą przyciągającą uwagę są nowe elementy na pasku nawigacji. Obok dobrze już znanych stron sklepu, biblioteki oraz społeczności pojawiło się pięć kolejnych – aplikacje, komiksy, filmy, muzyka i telewizja. Rzecz jasna w ofercie Steam znajdują się już wybrane programy, soundtracki z gier oraz filmy. Czy dodanie tych kategorii byłoby równoznaczne z rozszerzeniem oferty? Jeśli tak, Steam stałby się jedną z największych platform, które zapewniają multimedialną rozrywkę.

Jeśli wierzyć przeciekowi, zmianie ulegną również karty gier. Jak możemy zobaczyć na obrazku powyżej, znajdzie się na nich więcej informacji niż do tej pory. Prócz osiągnięć, naszego czasu spędzonego w określonym tytule i listy znajomych właśnie w niego grających, będziemy mogli na niej zobaczyć także między innymi kto w danej chwili streamuje produkcję oraz uzyskać szybki dostęp do zrobionych przez nas podczas rozgrywki screenów (dział Memories).

Byłaby to zatem najbardziej drastyczna zmiana wyglądu platformy Steam od lat. Nie ma co jednak popadać w zbytnią ekscytację. Istnieją bowiem pewne przesłanki sugerujące, że całość jest w najlepszym razie luźną wizją artystyczną przyszłego designu. Po pierwsze, na liście gier znajdują się takie pozycje jak Forza Motorsport 5 i Halo 5 Guardians. Obecnie nic nie wskazuje na to, by miały się one ukazać na PC. Po drugie, niektóre produkcje pojawiają się w bibliotece podwójnie. Po trzecie, tytuł Mortal Kombat X jest zapisany z błędem (Mortal Combat X). Po czwarte w końcu, choć zaprezentowany screen nowego wyglądu karty gry dotyczy Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, informacja znajdująca się poniżej mówi o aktualizacji Doty 2.

Według Steam Database, wszystkie pliki sugerujące nowy wygląd klienta został już usunięte. Czy były one prawdziwe? Jak na razie nie doczekaliśmy się żadnego komentarza ze strony Valve.

Źródło:
"AlexB" - GRY-OnLine


Klemens
2017-02-02 19:12:01