LOGOWANIE
Zarejestruj sie

ORP Błyskawica trafi do World of Warships

Firma Wargaming, czyli twórcy darmowego World of Warships, poinformowała, że już w listopadzie tego roku do ich gry trafi polski niszczyciel – ORP Błyskawica.

Będzie to niszczyciel poziomu VI typu premium, zatem jednostka dość potężna (World of Warships oferuje 10 klas niszczycieli), dostępna do nabycia za pomocą prawdziwej waluty.

Jak stwierdził Krešimir Gusak, specjalista ds. militarnych w Wargaming, dodanie okrętu do gry ma na celu nie tylko urozmaicenie rozgrywki, ale również rozpowszechnianie polskiej historii i kultury, a także edukację w ich zakresie. Wtórował mu Lech Trawcki, zastępca dyrektora Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, twierdząc, że:

Wprowadzenie polskiego niszczyciela do gry, gdzie będzie występował obok powszechnie znanych na całym świecie okrętów takich jak Yamato, Bismarck czy USS Iowa, pozwoli na skuteczną promocję historii polskiej Marynarki Wojennej.

Wargaming
nie po raz pierwszy zresztą decyduje się na tego rodzaju „patriotyczne bonusy” – w maju bieżącego roku w bijącym rekordy popularności World of Tanks pojawił się znany z serialu „Czterej pancerni i pies” Rudy 102. Samo World of Warships debiutowało 17 września tego roku i – obok World of Warplanes – cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Źródło:
"Maiman" - GRY-OnLine


Klemens
2015-09-28 18:55:21