LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Nowy regulamin Steam umożliwia bezproblemowy zwrot gry w ciągu 14 dni

Platforma dystrybucji cyfrowej od Valve z dnia na dzień rośnie w siłę, a to wymusza kolejne zmiany w systemie obsługi użytkowników.

Pierwsza z nich to możliwość zwrotu dowolnego, cyfrowego produktu zakupionego na Steam w ciągu 14 dni. Jak możemy przeczytać w samym regulaminie:

Jeżeli jesteś użytkownikiem zamieszkującym teren Unii Europejskiej, masz prawo do wycofania się z transakcji dotyczącej cyfrowego zakupu w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny (…). O tej możliwości będziesz każdorazowo informowany podczas procesu potwierdzania zakupu (…).

Ciekawy zapis znalazł się także w drugiej części odświeżonej umowy. W obliczu wprowadzenia nowych programów, m.in. Steam Broadcast oraz Kuratorów Steam, nasiliło się zjawisko opłacania pozytywnych rekomendacji oraz opinii o danym tytule. Valve chcąc ograniczyć ten proceder, umieściło wyraźną formułkę, wskazującą na to, że wszelkie praktyki tego typu muszą być przy recenzji wyraźnie oznakowane. W regulaminie znajdziemy:

Jeżeli korzystasz z programów takich jak Kurator Steam czy Steam Broadcast do promowania jakiegoś produktu, wydarzenia lub usługi w zamian za jakiekolwiek korzyści (pieniężne oraz niepieniężne, takie jak np. darmowe gry), musisz wyraźnie zaznaczyć źródło, z którego pochodzi finansowanie.

W praktyce ów zapis może być trudno wyegzekwować, ale pokazuje to, że Valve jest świadome problemu i zamierza walczyć z nieuczciwymi deweloperami.

Źródło:
Łukasz Gołąbiowski - GRY-OnLine


Klemens
2015-03-18 10:46:41