LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Nowe informacje o grach firmy Paradox Interactive

Paradox Interactive ujawniło nowe informacje na temat kilku gier ze swojego portfolio, w tym Majesty 2 i Hearts of Iron III.

Miłośników wszelkiego rodzaju gier strategicznych i RPG na PC z pewnością zainteresują nowości na temat nadchodzących tytułów z katalogu firmy Paradox Interactive - ten szwedzki wydawca pokazał co ważniejsze z nich pod koniec stycznia, na specjalnym spotkaniu z dziennikarzami w Sztokholmie.

Wydawca pochwalił się nowymi informacjami na temat gry Hearts of Iron III, najnowszej części tej czerpiącej garściami z marki Europa Universalis serii. W „trójce” pojawią się dokładniejsze raporty szpiegów, w tym o położeniu i rozkazach jednostek wroga. Opcja „wojowniczość” (belligerence) z HoI II zostanie zastąpiona „poziomem zagrożenia” (threat), który będzie silniej oddziaływał na bliskich sąsiadów, a słabiej na dalekie kraje. Poza tym, wybrana jednostka od razu podzieli się z graczem swoim statusem i poinformuje, czego konkretnie potrzebuje do wykonania danego polecenia.

Czas na Majesty 2 - znamy już trochę konkretów na temat zmian w systemie rozgrywki z pierwszej części tego „symulatora królestwa fantasy”. Liczba targowisk zostanie ograniczona do jednego, przez co jego obrona stanie się jeszcze ważniejsza. Natomiast koło składów handlowych nie będzie trzeba już stawiać strażnic, jako że zostaną zaopatrzone w podobne możliwości obronne. Świątynie będzie można stawiać wyłącznie na „miejscach mocy”, bronionych przez magiczne bestie. Jedna z nowych cech tych budowli to możliwość „ulepszania” bohaterów. Na koniec, twórcy obiecują ponad 30 godzin zabawy w trybach dla jednego gracza.

Hearts of Iron III ma pojawić się w trzecim kwartale tego roku, Majesty 2 zaś nie ma na razie ustalonej daty premiery.

Źródło:
Piotr "Renor Mirshann" Wiejak- Gram.pl


Klemens
2009-02-01 20:15:46