LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Nowe środki bezpieczeństwa na gamescomie. Koniec z bronią u cosplayerów

Coraz liczniejsze akty terroryzmu zaczynają powoli odbijać swoje piętno na branży interaktywnej rozrywki.

Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem gamescomu, największych targów gier wideo w Europie, organizatorzy imprezy w Kolonii zapowiedzieli wprowadzenie zaostrzonych środków bezpieczeństwa, które dotkną zarówno zwykłych graczy, jak i wystawców oraz media.

Przede wszystkim, przed wejściem możemy oczekiwać dokładnej kontroli, toteż czasy wyczekiwania w kolejkach znacznie się wydłużą. Z tego też powodu organizatorzy proszą wszystkich uczestników nadchodzących targów o zabieranie ze sobą jak najmniejszego bagażu lub kompletne z niego zrezygnowanie, jeśli nie jest on danej osobie niezbędny. Dodatkowe regulacje dotkną cosplayerów. O ile bowiem nadal są oni mile widziani na gamescomie, w tym roku ich przebrania będą musiały się obyć bez przedmiotów imitujących broń. Te ograniczenia zaczną obowiązywać dopiero na terenie targów, jednak organizatorzy proszą uczestników o rozwagę i nieparadowanie po Kolonii z replikami mieczy oraz pistoletów. Jedynym wyjątkiem od tego przepisu są przemarsze, kampanie oraz wszelkiego rodzaju występy, na których broń może się pojawić, o ile zostanie uprzednio zarejestrowana oraz oznaczona przez ochronę.

Organizatorzy sami przyznają, że za zaostrzeniem przepisów stoją liczne w ostatnich tygodniach akty terroru w Niemczech. Przypomnijmy bowiem, że w samym lipcu doszło tam do eksplozji w restauracji w Ansbach, ataku siekierą w pociągu w Würzburgu, morderstwa ciężarnej Polki w Reutlingen i tragicznej strzelaniny w centrum handlowym w Monachium, w której zginęło 9 osób. Gamescom – masowa impreza, w której uczestniczą setki tysięcy osób z całego świata – wydaje się być naturalnym celem dla wszelkiego rodzaju ekstremistów, toteż trudno się dziwić organizatorom, próbującym wykluczyć prawdopodobieństwo kolejnego zamachu.

Miejmy więc nadzieję, że targi przebiegną bez jakichkolwiek zakłóceń. Tegoroczny gamescom rozpocznie się 17 sierpnia (choć zwiedzający gracze wejdą na teren imprezy dopiero dzień później) i potrwa do 21 sierpnia. Udział wezmą w nim chociażby takie firmy jak Bethesda Softworks, Ubisoft czy Electronic Arts, a także setki innych deweloperów oraz wydawców.

Źródło:
Jakub Mirowski - GRY-OnLine


Klemens
2016-08-03 12:03:09