LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Novigrad drugim dodatkiem do Gwinta

Do Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej zmierza kolejny dodatek o podtytule Novigrad, świeżo zapowiedziany przez studio CD Projekt RED.

Rozszerzenie wprowadzi karty inspirowane tytułowym wolnym miastem, w którym dotychczas rywalizujące gangi odrzuciły dzielące je różnice. Tak powstał Syndykat, który będzie kolejną frakcją w grze. Wraz z nim otrzymamy pięciu przywódców z unikatowymi zdolnościami, a także ponad 90 nowych kart.

Nowe karty to, rzecz jasna, także nowe efekty kart. Zdziwi się jednak ten, kto spodziewa się tylko pojedynczych słów kluczowych jako jedynych nowinek. Novigrad wprowadzi bowiem zupełnie nową mechanikę w postaci Koron, będących walutą w tytułowej metropolii. W Gwincie zdobędziemy ją za aktywację kart ze słowem Zarobek , albo też za zniszczenie jednostki, za którą wyznaczyliśmy Nagrodę. Tak uzyskane zasoby będziemy mogli wykorzystać na wiele sposobów. Korony pozwolą na aktywację kart ze słowem Opłata, przy czym w przypadku jednostek z Niepoczytalnością możliwe będzie skorzystanie z nich bez płacenia. Nie ma jednak nic za darmo, bowiem wtedy otrzymają one obrażenia równe liczbie brakujących monet.

Kolejnym nowym słowem kluczowym jest Zastraszenie. Jednostki z nim zostaną wzmocnione po użyciu Zbrodni – specjalnych kart Syndykatu o różnorakich efektach. Prócz tego, niektóre karty będą posiadały dwa efekty, przy czym mocniejszy z nich wymagał będzie wydania Koron (Trybutu) bądź posiadania określonej liczby tychże (Kapitału). To wszystko trafi do gry wraz z premierą Novigradu 28 czerwca. Do tego czasu możecie zakupić zestawy dodatku w ramach dwóch ofert przedsprzedażowych.

Źródło:
"Entelarmer" - GRY-OnLine


Klemens
2019-06-17 21:25:42