LOGOWANIE
Zarejestruj sie

No Man's Sky jedną z najgorzej ocenianych gier na Steamie

Po dwóch miesiącach od debiutu No Man’s Sky trudno zauważyć choćby cień entuzjazmu, jaki towarzyszył początkowym zapowiedziom produkcji studia Hello Games.

Jeszcze w sierpniu gra została uznana największym rozczarowaniem roku na platformie Steam. Kosmiczny sandboks nieustannie traci też graczy. Nie dziwi więc, że również recenzje na Steamie nie wystawiają twórcom dobrego świadectwa. Zaledwie 32% nabywców wypowiedziało się przychylnie o No Man’s Sky, a w ciągu ostatnich 30 dni tylko 11% z wystawionych opinii było pozytywnych, co jest jednym z najniższych wyników na platformie Valve, tym gorszym, że dotyczy bardzo oczekiwanej produkcji. Co więcej, deweloper nabrał wody w usta i cisza w eterze panuje zarówno na Twitterze studia, jak i jego założyciela, Seana Murraya. Jeśli jednak wierzyć niedawnym doniesieniom, twórcy bynajmniej nie porzucili swojej gry. Paul Weir, kompozytor muzyki do NMS, stwierdził, że Murray „ma się dobrze”, a cały zespół jest zajęty pracami nad następnym patchem.

Niestety, Weir nie udzielił żadnej informacji na temat braku odzewu ze strony Hello Games. Możliwe, że twórcy chcą wprowadzić elementy, które – wbrew obietnicom – nie znalazły się w premierowej wersji gry przed wdaniem się w dyskusję. Niewykluczone jednak, że Murray i spółka będą musieli wypowiedzieć się już wkrótce. Geoff Keighley pozostaje w kontakcie z prezesem Hello Games, a niedawno skrytykował studio w pierwszym epizodzie swojego programu LIVE with YouTube. Murray być może pojawi się w kolejnym odcinku i raczej nie ma co liczyć, iż dyskusja z Keighleyem nie skupi się na bolączkach No Man’s Sky. Zwłaszcza w kontekście niedawnych oskarżeń, badanych przez brytyjską organizację Advertising Standards Authority.

Źródło:
"Entelarmer" - GRY-OnLine


Klemens
2016-10-11 13:26:16