LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Nintendo przedstawia plany na rok 2016. Nie zabraknie eksperymentów

Jakie będzie najbliższe 12 miesięcy dla Nintendo? Plany firmy na ten rok omówił pokrótce jej prezes, Tatsumi Kimishima.

Nintendo będzie chciało w tym roku zaskoczyć fanów nowymi pomysłami, zamiast budować na dotychczas wylanych fundamentach. Pomocna okaże się w tym zapewne zapowiedź nowej konsoli, Nintendo NX. Prezes Wielkiego N, Tatsumi Kimishima, przedstawiając plany na najbliższe 12 miesięcy, zapewnił, że do prezentacji platformy dojdzie jeszcze w tym roku.

Japoński gigant będzie ponadto dalej zwiększał swoje zaangażowanie w sektorze smartfonów i parków rozrywki, ale także - za sprawą udzielania licencji na postacie - w branży filmowo-telewizyjnej. Tatsumi Kimishima chce też eksperymentować z nowymi modelami biznesowymi. Pierwsze aplikacje na smartfony od Nintendo mają ujrzeć światło dzienne w marcu. W dalszej części roku pojawią się też takie, w których zobaczyć będzie można słynne postacie ze stajni azjatyckiej firmy.

Prezes Nintendo stawia też sobie ambitne plany w kontekście wyników finansowych - w ciągu kilku lat zyski mają się zwiększyć czterokrotnie i osiągnąć pułap 100 miliardów jenów (855 milionów dolarów).

Źródło:
Patryk Purczyński - gram.pl


Klemens
2016-01-17 09:47:19