LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Nie płaczcie za Silent Hunterem - polski UBOOT niedługo zadebiutuje na Steamie

Polska gra o Ubootach przebywa aktualnie na peryskopowej i przygotowuje się do pełnego wynurzenia.

Jeżeli dotąd nie wiedzieliście, że polskie studio Deep Water pracuje nad grą UBOOT, to niekoniecznie oznacza, że jesteście jakoś mocno w tyle z informacjami z rodzimego podwórka - trzeba przyznać, że dotąd na temat produkcji nie było przesadnie głośno. Ale, że zbliża się ona do swojej premiery - warto to zmienić, tym bardziej, że zapowiada się ona na niezwykle ciekawą grę podchodzącą w dość nowatorski sposób do tematyki łodzi podwodnej.

Dlaczego? Ano dlatego, że Silent Hunter i podobne produkcje skupiały się na okrętach oraz wykonywaniu misji. UBOOT podchodzi do tematu bardziej kompleksowo. Owszem, to nadal symulator, ale już nie wyłącznie pływania, co zarządzania taką jednostką, przez co ogromne znaczenie ma to, co dzieje się z poszczególnymi członkami załogi. Stąd też podczas zabawy zadbamy także o wszystkich razem i każdego z osobna za pomocą podobnych mechanizmów co w Fallout Shelter dbając o samopoczucie czy umiejętności każdego człowieka. Nie będzie to jednak anonimowa, przypadkowa zbieranina, a ekipa, w której każdego będziemy znać z imienia i nazwiska oraz twarzy. Kolejny z ciekawych elementów gry Deep Water to możliwość spacerowania po wnętrzu statku w formie FPP i przyglądania się pracy poszczególnych maszyn, do czego deweloperzy przyłożyli szczególne znaczenie.

UBOOT powstaje od dłuższego czasu, ale twórcy pozyskali środki na sfinansowanie produkcji za pomocą zbiórki na Kickstarterze przeprowadzonej dopiero w maju zeszłego roku. Gra została już dodana do Steama i cechuje się niskimi wymaganiami sprzętowymi oraz dość atrakcyjną ceną wynoszącą 20 dolarów. Jak poinformowali deweloperzy, premiera produkcji nastąpi "niedługo".

Źródło:
Paweł Pochowski - gram.pl


Klemens
2017-02-25 09:36:59