LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Niantic pozwane za fiasko z Pokemon GO Fest

Pokemon GO Fest, pierwsze tak duże wydarzenie związane z grą, okazało się sporym niewypałem.

Twórcy gry już zajęli się sprawą i oferują tym, którzy pojawili się na imprezie 20 dolarów zwrotu i wewnętrzną walutę w grze o łącznej wartości 100 dolarów. Nie wszystkim to jednak odpowiada. Niektórzy gracze musieli przebyć długą drogę, ale ostatecznie nie zagrali w grę ze względu na problemy techniczne. Teraz domagają się zwrotu za dojazd.

Kilkudziesięciu niezadowolonych użytkowników postanowiło pozwać Niantic i zażądać zwrotu kosztów przyjazdu. Jak twierdzi jeden z pomysłodawców pozwu, on sam musiał przebyć naprawę długą drogę, by dostać się na wydarzenie, a nie mógł zagrać w grę. Rozmawiał również z osobami, które miały ten sam problem. Jedna z nich leciała aż z Japonii.

Niantic postanowiło, że tym razem przygotuje się do kolejnych wydarzeń i już zapowiedziało, iż przesunie niektóre z planowanych imprez na późniejszy termin. Tyczy się to wydarzeń zapowiedzianych na 5 i 12 sierpnia. Europejscy gracze będą musieli poczekać do jesieni, by wziąć w nich udział. Wydarzenia odbywające się 14 i 16 sierpnia nie zostały przesunięte.

Źródło:
Katarzyna Dąbkowska - gram.pl


Klemens
2017-07-31 17:04:35