LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Blazing - premiera turowej gry bitewnej

Już niedługo miną dwa lata od momentu premiery ostatniego rozdziału komiksu Naruto, ale marka wciąż się rozwija dzięki anime, powieściom, pobocznej mandze oraz także grom.

Teraz wreszcie zawitała także na urządzenia mobilne za sprawą produkcji zatytułowanej Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Blazing.

Gra osadzona jest w uniwersum znanym z mangi. Zostajemy więc przeniesieni do krainy łączącej elementy azjatyckiego fantasy z rozwiniętą techniką świata współczesnego. Kluczową rolę w rozgrywkach politycznych tego świata odgrywają wioski ninja, które wynajmują swoje usługi za odpowiednią opłatą. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Blazing opowiada o młodym pokoleniu takich wojowników i wykonywanych przez nich misjach.

Autorzy przygotowali kampanię fabularną odtwarzającą wydarzenia z komiksów, pozwalającą prześledzić kolejne etapy biografii tytułowego Naruto oraz jego przyjaciół. Produkcja prezentuje te historie w mocnym uproszczeniu, ale i tak scenariusz dodaje produkcji dużego uroku. Co ciekawe, wszystkie misje możemy rozegrać nie tylko samotnie, ale również przez sieć w trybie kooperacji dla maksymalnie trzech osób.

Autorzy nie ograniczyli się tylko do trójki głównych bohaterów pierwowzoru, czyli Naruto, Sasuke oraz Sakury. Zamiast tego do naszej dyspozycji oddana zostaje bogata galeria wojowników ninja, obejmująca większość postaci znanych z mangi, a każda z nich posiada unikalne cechy i umiejętności specjalne.

Rozgrywka sprowadza się głównie do toczenia bitew, które rozgrywane są w systemie turowym. Jest on stosunkowo prosty, ale daje sporo frajdy, koncentrując się na odpowiednim wybieraniu ataków w stosunku do typów wrogów oraz ich ustawienia na mapie, jak również wymuszając sprawne gospodarowanie potrzebnymi do aktywacji technik punktami chakry. Poza bitwami drugim fundamentem mechaniki jest kolekcjonowanie postaci oraz ulepszanie umiejętności tych już posiadanych.

Wszystko to ukazano w atrakcyjnej dwuwymiarowej oprawie graficznej, wzorowanej na animowanych adaptacjach marki. W sumie wyszła z tego sympatyczna gierka, która powinna spodobać się nie tylko fanom Naruto. Gra dostępna jest w wersjach na systemy iOS i Android. Na obu korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2016-08-30 17:00:50