LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Nadchodzi Kawiteros - gra logiczna oparta na wierzeniach Indian Huiczol

Firma Neko Entertainment pracuje nad pecetową grą logiczną Kawiteros.

Produkcja ta ukaże się w przyszłym roku i obecnie w planach jest wyłącznie wersja pecetowa.

Inspiracją dla autorów były wierzenia i tradycje Indian Huiczol, czyli etnicznej grupy, której przedstawicieli można spotkać w Ameryce Środkowej. Podczas kampanii wcielimy się w młodego szamana tego plemienia, próbującego zyskać mądrość i doświadczenia potrzebne do służenia swojemu ludowi. Podczas zabawy przyjdzie nam zwiedzać magiczną wersję pasma górskiego Sierra Madre.

Zabawa sprowadzać się będzie głównie do eksplorowania świata oraz rozwiązywania zagadek. Podczas pokonywania łamigłówek wykorzystamy posiadaną przez szamana moc łączenia pozornie niezwiązanych ze sobą elementów rzeczywistości, takich jak przedmioty, zwierzęta i rośliny. Będzie to miało postać rysowania prostych linii za pomocą myszki i każde takie połączenie wywoła inne efekty. Ponadto bohater dysponować ma sporym repertuarem potężnych rytuałów. Za pomocą tych zdolności będziemy zmieniali świat oraz cechy kontrolowanego przez nas szamana.

Indianie Huiczol znani są z bardzo nietypowej sztuki, tworzonej przy wykorzystaniu niemalże psychodelicznych barw. Autorzy postanowili wykorzystać ten sam styl do opracowanie całej oprawy graficznej Kawiteros. Efekty widoczne na pierwszych screenach prezentują się fantastycznie i gra pod względem wizualnym nie przypomina niczego innego na rynku.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2015-04-26 18:04:39