LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Nadchodzi Field of Glory: Empires - gra z gatunku grand strategy z akcją w starożytnym Rzymie

Francuskie studio AGEOD - twórcy Field of Glory II - ogłosili nową grę z gatunku grand strategy: Field of Glory: Empires z turowymi, taktycznymi walkami.

Akcja ma toczyć się w starożytnym Rzymie, między 310 rokiem p.n.e. a 190 rokiem n.e. Mapa na pierwszy rzut oka przypomina mapę z Europa Universalis, rozciąga się od północy Szkocji aż do południa Indii. Nasze zadanie będzie polegało na poszerzaniu granic własnego państwa przez podboje sąsiadów, ale też będziemy musieli równocześnie odpowiednio zarządzać krajem i dbać o kulturę, wznosić budynki, ulepszać armię, poprawiać warunki życia mieszkańców i zapewnić zdrową ekonomię. W grze znajdziemy ponad 450 jednostek i ponad 1000 postaci wzorowanych na ludziach znanych z kart historii. Twórcy dokładają starań, by pozostać wierni historii. Kompozycja armii i sprytne manewry będą ważniejsze niż liczebność wojsk. Nie zabraknie też opcji dyplomacji, handlu i polityki.

Twórcy podkreślają również, że gracze, którzy chcą mieć więcej bezpośredniej kontroli nad walkami, będą mogli eksportować i wczytywać bitwy w Field of Glory II.

Premiera Field of Glory: Empires przewidywana jest na przyszły rok. Gra będzie działać na silniku Archon.

Źródło:
Małgorzata Trzyna - gram.pl


Klemens
2018-11-20 13:03:14