LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Nadchodzi Dungeons 2

Firma Kalypso Media zapowiedziała grę Dungeons 2, czyli kontynuację strategii fantasy sprzed trzech lat.

Produkcja powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i odpowiada za nią studio Realmforge, czyli ten sam zespół, który opracował pierwowzór oraz Dungeons: The Dark Lord. Premiera nastąpi w przyszłym roku, w wersjach na systemy operacyjne Windows, OSX i Linux. Pierwsza część spotkała się z dosyć mieszanymi odczuciami, więc pozostaje nadzieja, że tym razem twórcy poradzą sobie lepiej. Są na to spore szanse, gdyż projekt wydaje się być znacznie bardziej ambitny niż wcześniejsze odsłony marki.

W Dungeons 2 ponownie wcielimy się w mrocznego lorda władającego potężnymi lochami. Jego zadaniem będzie rozbudowa podziemnego imperium, zorganizowanie w jego ramach zdrowej gospodarki oraz werbowanie i szkolenie coraz potężniejszych potworów. Tym razem jednak jego ambicje mają sięgać dalej i spróbuje także podbić znajdujące się na powierzchni tereny należące do ludzi.

Dzięki takiemu rozwiązaniu rozgrywka podzielona zostanie na dwie płaszczyzny. W podziemiach otrzymamy typową strategię ekonomiczną, gdzie będziemy gromadzili surowce, budowali nowe pomieszczenia, prowadzili badania nad nowymi technologiami i tresowali potwory. Co pewien zmuszeni zostaniemy także do odparcia inwazji szlachetnych bohaterów.

Natomiast gdy wyjdziemy na powierzchnię rozgrywka przypominać będzie taktyczne RTS-y. Obejmiemy dowództwo nad armiami potworów i za ich pomocą zaatakujemy ludzkie miasta, aby je złupić, a następnie obrócić w ruinę. Dzięki opcji nazwanej wdzięcznie „Ręką Terroru” otrzymamy pełną kontrolę nad pojedynczymi jednostkami podczas potyczek.

Gra zaoferuje obszerną kampanię fabularną oraz rozgrywki wieloosobowe dla maksymalnie czterech osób w ramach kilku trybów multiplayer przez Internet lub LAN. Wszystko to ukazane zostanie w mocno humorystycznej konwencji, naśmiewającej się z oklepanych schematów gatunku fantasy oraz współczesnych seriali telewizyjnych.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2014-08-08 15:12:54