LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Mytheon ukaże się w lipcu

W przyszłym miesiącu będziemy mogli sprawdzić kolejną grę typu MMO łączącą elementy gry akcji, strategii i RPG. Akcję osadzono w krainie fantasy wzorowanej na mitologiach wielu kultur z różnych zakątków świata. Mowa o Mytheon, które otrzymało właśnie oficjalną datę premiery - 13 lipca bieżącego roku.

Gra ukaże się tylko na PC, a pobranie klienta i sama zabawa będą zupełnie darmowe. Twórcy zamierzają zarabiać na mikrotransakcjach, a więc opłaty będą pobierane za dodatkowe usługi, takie jak podwójna liczba punktów doświadczenia, czy dodatkowe przedmioty.

Wcześniej wydawało się, że premiera Mytheon może się znacznie opóźnić w związku z pozwem, jaki UTV True Games złożyło przeciw twórcom z Petroglyph. Wydawca twierdził, że deweloping nie tylko znacznie się przedłużył (gra miała być skończona do 15 listopada 2009 roku), ale też przekroczony został dopuszczalny budżet, jaki przydzielono na stworzenie tego tytułu. Firma domagała się oddania kodu źródłowego, by samemu móc dokończyć projekt.

Ostatecznie okazało się, że oba podmioty doszły do porozumienia, dzięki czemu już za półtora miesiąca będziemy mogli sami sprawdzić końcowy produkt w akcji. Wcześniej gracze mogli sprawdzić ogólnodostępną betę, zgłaszając jednocześnie swoje uwagi. Twórcy chwalą się, że ich nowa marka została przyjęta pozytywnie zarówno przez media jak i samych konsumentów, co było dodatkową motywacją do wydania pełnej wersji.

Za powstawanie Mytheon odpowiadają autorzy dobrze znanego RTS-a osadzonego w realiach Gwiezdnych WojenStar Wars: Empire At War. Oprócz tego w ekipie znajduje się kilku byłych pracowników Westwood Studios, odpowiedzialnych wcześniej za doskonale znaną fanom gatunku serię Command & Conquer. Dzięki temu można oczekiwać produktu na co najmniej zadowalającym poziomie.

Źródło:
"Sarge" - GRY-OnLine


Klemens
2010-06-02 21:29:40