LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Mistrzostwa świata World of Tanks po raz trzeci w Polsce

W tym roku po raz trzeci z rzędu The Grand Finals - czyli mistrzostwa świata w World of Tanks - odbędą się w Warszawie i potrwają od piątku 8 kwietnia do soboty 9 kwietnia.

Tym razem zamiast w galerii Expo XXI zawody obejrzymy w dwukrotnie większym Torwarze, co wskazywałoby na to, że wydawca ma zamiar przebić zeszłoroczne, rekordowe rozgrywki. Przypomnijmy: rok temu na miejscu stawiło się 15 tysięcy widzów, a 2,6 miliona osób oglądało rozgrywki przez Internet, w trakcie których drużyna HellRaiser zdobyła tytuł mistrza świata kosztem zespołu EL Gaming.

Jeśli chodzi o same rozgrywki, to w finałach zmierzy się 12 drużyn, które uzyskają kwalifikację w zawodach regionalnych: po dwie z Europy, Azji, Ameryki Północnej i krajów WNP (Wspólnoty Niepodległych Państw), jedna z Chin oraz trzy wybrane na zasadzie Wild Cards, które zostaną przyznane za szczególnie spektakularne gry (albo też na podstawie innych kryteriów). Uczestnicy będą mieli o co walczyć, gdyż identycznie jak rok temu, pula nagród wyniesie 300 tysięcy dolarów (ok. 1,2 miliona złotych). Natomiast nieco odmienny będzie format meczów, które będą trwały nie 7, lecz 10 minut, a drużyny otrzymają 68 punktów do rozporządzenia (rok temu 54). To ostatnie ma umożliwić korzystanie z maszyn najwyższego, 10. poziomu. Reszta pozostanie niezmieniona, a zespoły siedmiu graczy zmierzą się ze sobą w trybie Atak/Obrona (Attack/Defense), w którym jedna strona ma za zadanie bronić dwóch newralgicznych punktów bazy, druga zaś usiłuje je przechwycić bądź zniszczyć wszystkie pojazdy przeciwnika.

Źródło:
"Entelarmer" - GRY-OnLine


Klemens
2016-01-21 17:39:28