LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Minimalne wymagania sprzętowe Portal 2

Posiadacze pecetów powinni ucieszyć się na wieść o właśnie ujawnionych minimalnych wymaganiach sprzętowych gry Portal 2.

Zostały one udostępnione za pośrednictwem serwisu dystrybucji cyfrowej Steam, który w zdecydowanej większości przypadków podaje sprawdzone dane. Tym samym możemy je przyjąć za pewnik, więc jeśli przymierzacie się do zakupu najnowszego dzieła Valve Software, warto wcześniej sprawdzić, czy Wasz komputer będzie w stanie je uruchomić.

Zaprezentowana specyfikacja nie powinna przerazić posiadaczy najnowszego sprzętu. Co więcej, w grę bez większych problemów zagrają również właściciele kilkuletnich pecetów. Stosunkowo niskie wymagania nie powinny nas dziwić, jako że Portal 2 nie jest zbyt rozbudowany pod kątem technicznym – oprawa graficzna stawia przede wszystkim na pomysł, cechując się pewnego rodzaju prostotą.

Warto mieć na uwadze, że wciąż nie poznaliśmy rekomendowanego zestawu podzespołów, potrzebnego do uruchomienia gry na najwyższych detalach. Na takie informacje przyjdzie nam jeszcze jakiś czas poczekać.

Pełną minimalną specyfikację możecie przejrzeć poniżej. Przy okazji należy przypomnieć, że Portal 2 ukaże się również na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Gra zadebiutuje 22 kwietnia, jednocześnie na wszystkich trzech platformach sprzętowych.

Minimalne wymagania sprzętowe:

* Procesor: Pentium 4 3.0 GHz / Pentium Dual Core 2.0 GHz / AMD Athlon 64 X2
* Pamięć operacyjna: 1GB (lub 2GB dla Windows Vista)
* Karta grafiki: 128 MB pamięci, Radeon X800 / GeForce 7600 / HD Graphics 2000 lub lepsza
* Dysk twardy: 7.6 GB
* System operacyjny: Windows 7 / Vista / XP / 2000

Źródło:
"Sarge" - GRY-OnLine


Klemens
2011-02-15 13:08:55