LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Minecraft najczęściej oglądaną grą na YouTube w marcu 2015 roku

Serwis Newzoo udostępnił zestawienie liczby wyświetleń filmów związanych z grami na serwisie YouTube za marzec 2015 roku.

W ubiegłym miesiącu niekwestionowanym liderem rankingu został Minecraft z liczbą prawie 4 miliardów wyświetleń. Drugie miejsce zajęła seria Grand Theft Auto, jednak jej wynik był trzykrotnie niższy niż w przypadku produkcji studia Mojang i wyniósł niecałe 1,4 miliarda wyświetleń. Warto od razu wspomnieć, że w przypadku większości pozycji pod uwagę brana jest cała seria gier, a nie jej poszczególne części.

Zaskakuje nieco miejsce trzecie na liście, a mianowicie seria Five Nights at Freddy's, niecodzienne survival horrory produkcji Scotta Cawthona. Z liczbą wyświetleń na poziomie prawie 1,3 miliarda pobiły one takie serie gier, jak FIFA, Call of Duty czy nawet League of Legends. Dalsze miejsca na liście z oglądalnością od 100 do 500 milionów zajmują popularne gry multiplayer typu World of Tanks, Dota 2, Counter-Strike czy zamykające stawkę 118 milionami wyświetleń Destiny.

Warto zwrócić uwagę na nagłe pojawienie się na pozycji 8 rankingu Super Mario z 547 milionami wyświetleń. W poprzednim miesiącu seria ta nie była nawet obecna w TOP 20. Tak nagły wzrost liczby filmików i wyświetleń na YouTube spowodowany był powstaniem repliki Super Mario 64 HD dostępnej za darmo z poziomu przeglądarki. Niestety, projekt został już zablokowany przez Nintendo, możemy się więc spodziewać braku sympatycznego hydraulika w zestawieniu za miesiąc.

Źródło:
"Tyon" - GRY-OnLine


Klemens
2015-04-23 19:28:28