LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Might and Magic: Duel of Champions i dwie inne gry Ubisoftu zostaną zamknięte w październiku

Firma Ubisoft poinformowała, że w październiku tego roku zamknie serwery trzech produkcji korzystających z modelu free-to-play.

Ten los spotka gry Might and Magic: Duel of Champions, The Mighty Quest for Epic Loot oraz Tom Clancys Endwar Online.

Z wszystkich tych gier Might and Magic: Duel of Champions jest najmniejszym zaskoczeniem. To bardzo udana karcianka, ale przez ostatnie straciła większość użytkowników. Fani już od dłuższego czasu spodziewali się wieści o zamknięciu serwerów. Od dawna nie dodano do projektu żadnej nowej zawartości, a sporo błędów pozostało nietkniętych. Ponadto w zeszłym roku porzucono wersję mobilną.

Serwery Might and Magic: Duel of Champions zostaną zamknięte 31 października tego roku, co oznacza, że gra produkcja zakończy żywot trochę przed swoimi czwartymi urodzinami. Warto przedtem spróbować tej gry, gdyż to wciąż jedna z najciekawszych karcianek na rynku.

Znacznie większym zaskoczeniem jest informacja o nadchodzącym końcu The Mighty Quest for Epic Loot. To nietypowe RPG akcji jest bowiem produkcją znacznie nowszą, której otwarta beta ruszyła w lutym 2014 roku. Już krótki kontakt z nią pozwalał ocenić, że firma Ubisoft władowała w ten projekt spore środki, więc jego porażka musiała być duża i bolesna.

The Mighty Quest for Epic Loot zakończy żywot 25 października tego roku.

Jeszcze większa klapą okazało się Tom Clancy's EndWar Online. Ta przeglądarkowa strategia weszła w fazę otwartej bety w grudniu zeszłego roku i wciąż w niej pozostaje. Tym samym gra zostanie zamknięta zanim jeszcze dobiegnie końca jej okres testowy.

Porażka Tom Clancy's EndWar Online zapewne w dużym stopniu wynika z ogólnego załamania się rynku gier przeglądarkowych. Gracze, którzy dawniej lubowali się w tego typu produkcjach przesiedli się bowiem na urządzenia mobilne.

Serwery Tom Clancy's EndWar Online zostaną zamknięte 31 października tego roku.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2016-08-27 19:04:11