LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Midwinter - powstaje remake klasycznego sandboksa z Atari ST

Studio Chilli Hugger Software ogłosiło, że pracuje nad odświeżoną wersją gry Midwinter.

Remake powstaje z myślą o pecetach oraz wciąż nieujawnionych konsolach. Premiera zaplanowana została na przyszły rok. Twórcy chcą zgromadzić środki potrzebne na dokończenie produkcji na serwisie Kickstarter, a zbiórka ruszy w najbliższych miesiącach.

Ambicje autorów są większe niż jedynie odświeżenie oprawy graficznej. Gra nie tylko odtworzy całą głębię pierwowzoru, ale poszczególne elementy zostaną unowocześnione i rozbudowane. Twórca oryginalnej wersji, czyli nieżyjący już Mike Singleton, nie był w stanie wcielić w życie wszystkich swoich pomysłów z powodu ograniczeń technologicznych, jakie narzucały 16-bitowe komputery. Remake nie będzie miał tego problemu i ma w pełni zrealizować potencjał kryjący się w tej marce.

Warto wspomnieć, że Midwinter nie jest pierwszą produkcją Mike’a Singletona, za odświeżanie której zabrało się studio Chilli Hugger Software. Zespół kilka miesięcy temu wypuścił na urządzenia mobilne remake kultowego The Lords of Midnight. Produkcja została bardzo dobrze przyjęta, zarówno przez graczy, jak i serwisy branżowe.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2014-01-10 16:49:19