LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Microsoft chce nagradzać za oglądanie telewizji

Gigant z Redmond nie przestaje zaskakiwać.

Jak donosi serwis GamesIndustry International, w listopadzie ubiegłego roku Microsoft złożył wniosek patentowy, którego przedmiotem jest system nagradzania widzów za aktywne oglądanie przekazów telewizyjnych. Całość przypominać ma doskonale znane użytkownikom konsoli Xbox 360 „osiągnięcia”, przy czym nagrodami mogłyby być punkty rankingowe, wirtualne przedmioty (np. nowe stroje dla awatarów), punkty MS do wydania na gry i płatne materiały, a nawet zupełnie realne dobra konsumpcyjne.

Podstawowym założeniem projektowanego rozwiązania ma być zachęcenie widzów do aktywnego odbioru konkretnych treści poprzez powiązanie ich z nagrodami. Miałoby to wpływać nie tylko na preferencje i przyzwyczajenia, ale także otwierać nowe możliwości dla rynku reklamowego.

Inżynierowie z Microsoftu chcą pójść jeszcze dalej i zintegrować system z możliwościami kontrolera Kinect. W tej sytuacji, aby uzyskać nagrodę, widzowie musieliby podczas oglądania materiału na przykład wykonywać wskazane czynności. Ponadto kontroler na bieżąco sprawdzałby, czy dana osoba znajduje się w pomieszczeniu, albo czy korzysta z określonego produktu.

Nie wiadomo kiedy system nagród za oglądanie telewizji mógłby zostać wprowadzony na rynek. Warto jednak zwrócić uwagę, że zapowiadając konsolę Xbox One kierownictwo Xboksa wspominało o rozszerzonym systemie osiągnięć, co zwiastuje, że najprawdopodobniej rozwiązanie to pojawi się wraz z nową wersją usługi Xbox Live.

Źródło:
"Olek" - GRY-OnLine


Klemens
2013-05-26 09:53:09