LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Mechanika XCOM i klimat Bloodborne – mroczna gra taktyczna Alder's Blood zmierza na PC i Nintendo Switch

Po długim okresie nieobecności w mediach twórcy Alder's Blood powrócili z wydawcą, firmą Fat Dog Games, i oficjalną zapowiedzią gry.

Jednocześnie oznajmili, że ta ukaże się na komputerach osobistych i konsolach Nintendo Switch jeszcze w tym roku.

W toku rozgrywki przeniesiemy się do mrocznego fantastycznego świata, w którym noc i dzień zatraciły swoje znaczenie. Jako członek elitarnej jednostki łowców wyruszymy w poszukiwaniu złowrogiego bóstwa, a po drodze pozbędziemy się jego popleczników. Całość ujęto w dopracowanej, ręczne rysowanej oprawie wizualnej, która aż emanuje klimatem rodem z Darkest Dungeon czy Bloodborne.

Jednak na gruncie mechaniki Alder’s Blood to taktyczna strategia, która garściami czerpie z serii XCOM. Podczas zabawy rozegramy masę potyczek z rozmaitymi bestiami, które wśród panującego wszędzie półmroku znajdą nas po zapachu. Tym samym kierując łowcami, będziemy nie tylko obmyślać rozmaite zagrania, ale też obserwować kierunek wiatru i unikać wykrycia. Zabawę uświetni różnorodne wyposażenie, uzbrojenie i akcesoria łowieckie, a także potężne artefakty. Obok wspomnianego bóstwa stawimy czoła także wielu pomniejszym bossom, a twórcy podkreślają, że kluczem do sukcesu będzie odpowiednia kompozycja zespołu i współpraca pomiędzy łowcami.

Źródło:
"LM" - gram.pl


Klemens
2019-06-25 19:09:11