LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Maxis, producent Simsów, pracuje nad nową grą-usługą

Maxis zaczyna prace nad nową, kasową, nie-Simsową, długoterminową grą-usługą, która nie pozwoli Wam odejść od komputerów. I urządzeń mobilnych.

Maxis szuka nowego dyrektora kreatywnego do gry-usługi opartej na nowej własności intelektualnej. Czyli na nowym pomyśle. Na nową grę. I wszystko wskazuje na to, że nie będą to Simsy. Niewiele, póki co, wiemy, ale z ogłoszenia o pracę zauważonego przez portal PC Gamer dowiadujemy się, że będzie się ona odbywać w studiu w Austin w Teksasie (Simsy powstają w Kalifornii). Do głównych zadań nowego dyrektora będzie należeć:

[…] tworzenie wizji i przewodzenie procesowi powstawania innowacyjnego i immersyjnego doświadczenia, któremu nie będzie można się oprzeć.

Brzmi trochę niebezpiecznie, ale z drugiej strony całkiem interesująco. Dalsze informacje sugerują platformy – PC i urządzenia mobilne – a także budżet oraz strategię rozwoju gry (przyszły dyrektor ma mieć doświadczenie w pracy przy grach AAA i długoterminowych grach-usługach).

No dobrze. Podsumujmy, co to wszystko może oznaczać. Maxis chce zacząć prace nad zupełnie nową grą-usługą na PC i urządzenia mobilne. Nie będzie na nią szczędzić funduszy, liczy na duży i długotrwały zysk oraz sprzedaż. Gra będzie się wpisywać w obecny trend gier-usług, co oznacza, że zamiast kolejnych części będziemy otrzymywać DLC. Prawdopodobnie znajdzie się też miejsce dla mikrotransakcji – no bo dlaczego by nie. Maxisowi zależy na przywiązaniu użytkowników do tytułu; od nowego pracownika wymagają znajomości mechanizmów kształtujących zaangażowanie graczy.

Źródło:
"fixumdyrdum" - GRY-OnLine


Klemens
2019-08-26 16:25:34