LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Luty w USA - rekord Nintendo Switch, sukces Monster Hunter World

Firma analityczna NPD udostępniła raport z wynikami amerykańskiego rynku gier za luty tego roku.

Sprzedaż konsol, akcesoriów oraz nieużywanych egzemplarzy gier pudełkowych przyniosła 995 mln dolarów, czyli o 23% więcej niż w analogicznym miesiącu 2017 r.

Tradycyjnie należy dodać, że liczby podane przez NPD nie dają pełnego obrazu kondycji branży, gdyż dane te nie biorą pod uwagę handlu używanymi egzemplarzami gier, a do tego NPD uzyskuje wciąż mocno niekompletne informacje z dystrybucji cyfrowej.

Wśród gier największą popularnością właściwie na wszystkich platformach (z wyjątkiem tych od Nintendo) cieszyło się Monster Hunter World. W lutym Amerykanie wydali na nowe gry 397 mln dolarów, czyli tyle samo, co rok temu.

Wzrosty zanotowano za to w kategoriach sprzętowych. W lutym Amerykanie wydali na nowe konsole 316 mln dolarów, co stanowi wzrost o 55% w porównaniu z drugim miesiącem 2017 r. Największą popularnością cieszyło się PlayStation 4. Firma Nintendo nie ma jednak powodów do narzekań, gdyż Switch w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy na rynku amerykańskim sprzedało się w większej liczbie egzemplarzy niż jakakolwiek inna konsola w historii.

Z kolei kategoria akcesoriów wzrosła o 35%, osiągając kwotę 282 mln dolarów.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2018-03-21 11:39:19