LOGOWANIE
Zarejestruj sie

League of Legends ma 32 miliony aktywnych graczy

Zastanawialiście się ostatnio ile osób gra w League of Legends?

Z obliczeń studia Riot Games wynika, że stosunkowo niewiele brakuje, aby społeczność skupiona wokół produkcji zrównała się z liczbą mieszkańców Polski. Grywa w nią bowiem regularnie aż 32 miliony ludzi. Deweloper ma powody do dumy i przechwałek, czego zresztą nie omieszkał zrobić, publikując imponujące zestawienie liczbowe. To niesamowite jak rozrosła się ta niepozorna MOBA free-to-play.

Podobnych statystyk ostatnio widzieliśmy dziesiątki, ale i tak warto rzucić okiem na wyniki League of Legends. Która inna produkcja może poszczycić się 32 milionami aktywnych graczy, a więc takimi, którzy zagrali chociaż jedną grę w ciągu miesiąca? Przy tym rezultacie społeczność, jaką zgromadził World of Warcraft wydaje się skromna. Tym bardziej, że każdego dnia League of Legends odwiedza 12 milionów osób. Tylu abonamentów gra Blizzarda miała tylko u szczytu popularności.

Dzięki tak imponującym wynikom Riot Games nie boi się nazwać League of Legends „najczęściej graną grą wideo na świecie” (studio wzięło pod uwagę liczbę godzin rozgrywanych w ciągu miesiąca). Produkcja jest też potęgą na arenie esportowej, o czym świadczy duże zainteresowanie rozgrywanym właśnie finałem drugiego sezonu (z pulą nagród wynoszącą 3 miliony dolarów). Przypominamy, że po pewnych problemach technicznych mecze zostały wznowione.

Źródło:
Szymon Liebert - GRY-OnLine


Klemens
2012-10-12 18:39:45