LOGOWANIE
Zarejestruj sie

League of Legends: były lider jednej z rosyjskich drużyn oskarżony o włamanie do kilku dużych sieci

Dmitriy "ddd1ms" Smilianets, niegdyś prowadzący klan Moscow 5 grający w Counter-Strike, Dotę 2 i League of Legends, został oskarżony o włamanie do kilku dużych sieci.

Akcja zaowocowała kradzieżą danych dwukrotnie większej liczby kart kredytowych, niż podczas słynnej awarii PlayStation Network, zaś straty liczono w setkach milionów dolarów.

W latach 2005-2012 Smilianets wraz z czwórką wspólników miał włamać się do kilku wielkich sieci - w tym Citibanku, Hannaford Brothers czy NASDAQ - i posługując się metodą SQL-Injection wejść w posiadanie danych 160 milionów kart kredytowych. W lipcu zeszłego roku Smilianets został w związku z tym aresztowany przez FBI i do tej pory przebywa w areszcie, zaś drużyna Moscow 5 mimo prób dalszego działania rozwiązała się dwa miesiące później. Jej członkowie założyli działający do dziś klan Gambit Gaming.

Zgodnie z aktem oskarżenia hakerzy sprzedawali numery wykradzionych kart na czarnym rynku, zaś po ich sklonowaniu wyciągali pieniądze z bankomatów. Proces sądowy ma niedługo się rozpocząć. Adwokat Smilianetsa twierdzi, że "będzie to długi proces" związany ze "skomplikowaną sprawą międzynarodowego oskarżenia o hacking".

Źródło:
"Andzior" - CD-Action


Klemens
2013-07-27 11:11:31