LOGOWANIE
Zarejestruj sie

League of Legends - premiera trybu Dominion

Wczoraj miała miejsce premiera trybu Dominion w grze League of Legends. Wszyscy zarejestrowani gracze mogą już bez problemów przetestować nową mapę Crystal Scar.

W ostatnich dniach dostęp do trybu Dominion był co jakiś czas odblokowywany. O jego udostępnieniu świadczyły duże kolejki oczekujących na zalogowanie do gry. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapoznać się nowym rodzajem rozgrywki, który jest dostępny z poziomu klienta dla wszystkich posiadających konto w produkcji League of Legends.

Walka w trybie Dominion toczy się na mapie o nazwie Crystal Scar. Naprzeciwko siebie stają dwie pięcioosobowe drużyny. W przeciwieństwie do klasycznego trybu, bohaterowie zaczynają zabawę na trzecim poziomie doświadczenia oraz dysponują większą ilością złota. Celem zespołu jest jak najszybsze przejęcie większości z pięciu wież rozstawionych na kształt okręgu. Gdy postać zbliży się do obiektu i podejmie próbę przejęcia go, pojawi się zielona wiązka obrazująca postęp tego procesu. Po udanym wykonaniu zadania, wieża zacznie atakować znajdujących się w jej zasięgu przeciwników.

Drużyna, która przejmie więcej obiektów, zaczyna obniżać poziom wytrzymałości wrogiego tzw. Nexusa. Początkowo ma on 500 punktów odporności. Gdy ich liczba spadnie do zera, kontrolujący go zespół ponosi porażkę. Udział poszczególnych graczy w ostatecznym wyniku obrazuje nowym system przyznający punkty miedzy innymi za zdobywanie wież oraz ich obronę, a także klasyczne zabójstwa.

Mecze trwają około 20 minut, czyli znacznie krócej niż w standardowym trybie zabawy. W związku z wprowadzeniem dużych zmian, Dominion wpłynął na balans rozgrywki. Gracze na nowo muszą analizować, którzy z bohaterów najlepiej sprawdzają się na polu walki oraz jakie umiejętności należy rozwinąć w pierwszej kolejności. Przykładowo, jednym z najpopularniejszych czempionów został Rammus ze względu na kluczową dla osiągnięcia zwycięstwa szybkość (zdolność Spikeball).

Źródło:
"DogGhost" - GRY-OnLine


Klemens
2011-09-27 20:40:34