LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Książę Harry: Fortnite i inne uzależniające gry powinny być zakazane

Brytyjski książę Harry wypowiedział się negatywnie o grach sieciowych pokroju cieszącego się dużym zainteresowaniem Fortnite. Uważa, że tego typu pozycje powinny zostać zakazane.

Podczas wizyty w londyńskiej siedzibie Związku Chrześcijańskiej Młodzieży Męskiej arystokrata podkreślił, że rodzice muszą chronić dzieci przed „nieodpowiedzialnymi” produkcjami. Przekonuje, że większość nie jest świadoma negatywnego wpływu podobnych tytułów.

- Takie gry nie powinny być dozwolone. Jakie korzyści z nich płyną? Są stworzone wyłącznie w celu uzależnienia użytkownika, by trzymać go przed ekranem komputera jak najdłużej - wyjaśnia książę.

Harry twierdzi, że większość rodziców najczęściej się poddaje, zezwalając dzieciom na dalszą rozgrywkę w Fortnite. Zaznacza jednak, że tego typu postawa to dobrowolne „czekanie aż szkoda zostanie wyrządzona”.

Brytyjski książę zagrożenia upatruje jednak nie tylko w strzelance studia Epic Games, ale i internecie. Według arystokraty, media społecznościowe są w większym stopniu uzależniające niż alkohol i narkotyki.

Fortnite w Wielkiej Brytanii cieszy się dużą popularnością. Niedawne badania wykazały, że 31 procent Brytyjczyków dla gry i innych podobnych tytułów wykupiło szybsze łącze internetowe. W 2018 roku produkcja była też przyczyną 5 procent rozwodów na Wyspach.

Źródło:
Piotr Bicki - Eurogamer.pl


Klemens
2019-04-04 20:52:21