LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Korea Południowa pierwszym krajem z 5G

Właśnie zaczęła się era szybkiego internetu w technologii 5G – po wielu miesiącach testów pierwszą, regularną usługę oferującą ten sposób przesyłu danych uruchomiła Korea Południowa.

Stało się to za pośrednictwem trzech lokalnych operatorów komórkowych – SK Telecom, KT i LG Uplus, a pierwsi szczęśliwcy (sześciu tamtejszych celebrytów) połączyli się z siecią 5G w środę, kilka minut po godzinie 23:00 lokalnego czasu. Co ciekawe, start tej usługi został w ostatniej chwili przesunięty o dwa dni wcześniej, by dokonać tego przed amerykańskim operatorem Verizon, który odpalił internet w 5G zaledwie kilka godzin później.

Mieszkańcy Korei Południowej oficjalnie mogą korzystać z tej technologii od wczoraj, bowiem na rynku pojawiła się właśnie specjalna odsłona smartfona Samsung Galaxy S10 z wbudowanym modemem 5G. Pod koniec miesiąca do sklepów w tym kraju trafi także urządzenie współpracujące z tą technologią wyprodukowane przez LG.

Formę startu technologii 5G ograniczoną do zaledwie sześciu celebrytów podważa oczywiście amerykański Verizon, który twierdzi, że była to wyłącznie marketingowa zagrywka. W przypadku Stanów Zjednoczonych korzystanie z szybkiego internetu jest możliwe tylko w przypadku posiadaczy Motorola Moto Z3 ze specjalną nakładką.

Start usługi 5G w Polsce – choć w bardzo ograniczonym zakresie – powinien nastąpić w 2020 roku. Dwa lata później szybki internet ma być dostępny dla mieszkańców 20 największych miast naszego kraju, z czasem rozszerzając terytorium funkcjonowania.

Źródło:
"ElMundo" - GRY-OnLine


Klemens
2019-04-06 01:00:56