LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Kooperacyjny symulator budowy miasta Romans: Age of Caesar nową grą twórców serii Twierdza

Romans: Age of Caesar to nowy projekt Firefly Studios, które zasłynęło jako twórcy gier strategicznych z serii Twierdza.

Będzie to kooperacyjny symulator budowy miasta i duchowy następca gry Twierdza: Królestwa. W skład ekipy pracującej nad nowym tytułem wchodzą osoby, które uprzednio pracowały nad Caesar - klasyczną grą o budowie miasta.

- Po sukcesie Twierdzy: Królestwa, z ponad sześcioma milionami graczy, którzy zdecydowali się zagrać w debiutanckie MMO Firefly, rozpoczęły się prace nad prototypem duchowego następcy, czyli Romans: Age of Caesar. Bazując na spuściźnie poprzednich symulatorów, Firefly postanowiło zaprojektować sieciową grę o budowaniu miasta, z tysiącami graczy współpracującymi ze sobą nad odbudowaniem wspaniałych, rzymskich miast - pisze Firefly.

W Romans: Age of Caesar wspólnie będzie mogło się bawić do 16 graczy w jednym mieście. Kooperacja obejmie dzielenie się zasobami, wyznaczanie szlaków handlowych i odpieranie inwazji barbarzyńców. Planowane jest pełne wsparcie dla funkcji cross-play między PC a urządzeniami mobilnymi.

Premiera przewidywana jest na ten rok. Osoby, które wstępnie zarejestrują się na playromans.com, mogą zostać zaproszone do udziału w alfa-testach.

Źródło:
Małgorzata Trzyna - gram.pl


Klemens
2019-02-07 20:02:25