LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Kontrowersje wokół jednorazowej aktywacji gry Football Manager 2012 przez Steam

Spore poruszenie wywołała niedawna decyzja firmy SEGA o konieczności aktywowania gry Football Manager 2012 przez platformę Steam. Wydawca wyjaśnia przyczyny podjęcia takiej decyzji.

Nadchodząca produkcja studia Sports Interactive będzie potrzebowała jednorazowej aktywacji przez Steam. Kiedy to zrobimy, zagramy także w trybie offline, bez konieczności stałego połączenia z Internetem. Mimo wszystko, wywołało to duże oburzenie wśród graczy – stosowny wątek na oficjalnym forum liczy ok. 4000 postów.

Nietrudno się domyśleć, że firma SEGA tłumaczy swoją decyzję chęcią przeciwdziałania piractwu. Zdaniem jej przedstawicieli, gdyby choć 25% osób zazwyczaj zaopatrujących się w pirackie kopie gry, tym razem zdecydowało się na zakup oryginalnej wersji, sprzedaż wzrosłaby przynajmniej dwukrotnie.

Wydawca nie uważa, by jednorazowa aktywacja była wielką przeszkodą, gdyż po jej dokonaniu zabawa nie będzie się różnić od tego, z czym gracze mieli do czynienia do tej pory. Zwraca się również uwagę na to, że współpraca ze Steamem pozwoli na implementację osiągnięć, automatycznych aktualizacji i innych udogodnień.

Football Manager 2012 trafi do europejskich sklepów 21 października w wersji na PC. Jest to kolejna odsłona najpopularniejszego menedżera piłkarskiego, która zdaniem twórców wprowadza ponad 800 usprawnień w stosunku do poprzedniczki. O części z nich możecie przeczytać we wcześniejszej wiadomości.

Źródło:
"Sarge" - GRY-OnLine


Klemens
2011-09-28 14:36:21