LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Konkurs i polska projekcja filmu Indie Game: The Movie

W drugiej połowie marca w Warszawie odbędzie się projekcja dokumentu Indie Game: The Movie. Z tej okazji zorganizowano konkurs na amatorski film o grach.

DKF Muranów i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zapraszają do udziału w konkursie zrealizowanym w związku z polską projekcją filmu Indie Game: The Movie, która odbędzie się 19 marca w kinie Muranów. Organizatorzy zachęcają do tworzenia krótkich filmów wszelkiej maści o tematyce gier. Produkcje powalczą w plebiscycie publiczności, a najlepsza z nich zostanie pokazana podczas marcowej premiery kinowej Indie Game: The Movie.

Do konkursu będą przyjmowane „1-3 minutowe animacje, dokumenty, fabuły, czy machinimy”, zrealizowane przez osoby mieszkające w województwie mazowieckim. Film należy umieścić w serwisie YouTube, a później wysłać do organizatorów odnośnik wraz z formularzem zgłoszeniowym. Termin nadsyłania propozycji to 8 marca tego roku. Najlepsze propozycje wezmą udział w plebiscycie publiczności. Zwycięzca otrzyma roczny karnet do kina Muranów.

Pomysł wydaje się ciekawym dodatkiem do filmu Indie Game: The Movie, który został zrealizowany przez młodych filmowców Lisanne Pajot oraz Jamesa Swirsky’ego. Para sfinansowała go w bardzo współczesny sposób: przy pomocy zbiórki społecznościowej na Kickstarterze. Jest to więc doskonała okazja dla fanów gier, aby podążyć w ich ślady. Zainteresowanych odsyłamy na stronę Kina Muranów, gdzie znajduje się regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy.

Oczywiście film Indie Game: The Movie wiele osób już widziało, bo można kupić i ściągnąć go w paru miejscach (np. na Steamie). Warto jednak zajrzeć do kina Muranów na oficjalną polską projekcję. Na miejscu pojawią się między innymi doktorzy Mirosław Filiciak i Mateusz Skrzeczkowski zajmujący się grami od strony akademickiej. Przypominamy, że projekcja odbędzie się 19 marca tego roku o godzinie 20:00 w warszawskim kinie Muranów.

Źródło:
"Hed" - GRY-OnLine


Klemens
2013-02-19 16:49:05