LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Komisja Hazardowa wzywa Valve do zablokowania systemu wymiany skinów w CS: GO

Washington State Gambling Commission (Komisja Hazardowa Stanu Waszyngton) wezwała Valve do natychmiastowego zablokowania możliwości wymieniania się skinami w grze Counter-Strike: Global Offensive.

Na początku lipca bieżącego roku wybuchła afera związana z hazardem w grze Counter-Strike: Global Offensive. Jak zapewne wszyscy wiecie, w rzeczonej produkcji można zdobywać rozmaite skiny, na których da się zarabiać prawdziwe pieniądze. Wprowadzenie tego rozwiązania zaowocowało powstaniem wielu stron internetowych, pozwalających używać przedmiotów z CS-a jako waluty w grach hazardowych czy też do zakładów bukmacherskich. Przy okazji wyszło na jaw, że znani youtuberzy, którzy na swoich kanałach nierzadko grali w ruletki, wygrywając wartościowe przedmioty, zapomnieli wspomnieć, że są właścicielami niektórych stron hazardowych. Krótko pisząc, o całym procederze zrobiło się bardzo głośno, a sytuacją zainteresowało się nie tylko samo Valve, ale także Washington State Gambling Commission (Komisja Hazardowa Stanu Waszyngton).

Nakazała ona właścicielowi platformy Steam „natychmiastowe wyłączenie możliwości przekazywania wirtualnych broni znanych jako skins”. Komisja oczekuje od Valve podjęcia „wszelkich koniecznych działań, które uniemożliwią zewnętrznym stronom na używanie skórek do hazardu poprzez platformę Steam”. Amerykański deweloper ma czas do 14 października na wyjaśnienie sprawy i udowodnienie, że obecne rozwiązania są zgodne z prawem. Jeżeli nie, firma musi liczyć się z ewentualnym postępowaniem sądowym.

Oficjalnie Valve podjęło już kroki mające na celu zlikwidowanie stron hazardowych związanych z Counter-Strike: Global Offensive, ale jak widać nie wynikło z tego zbyt wiele, skoro Komisja Hazardowa wezwała branżowego giganta do natychmiastowego działania. Czekamy więc na stanowisko Valve i dalszy przebieg wydarzeń.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine


Klemens
2016-10-07 12:15:22