LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Kaz Hirai rezygnuje z funkcji prezesa Sony

Wraz z 1 kwietnia ważną dla naszej branży firmę Sony czekają duże zmiany na szczycie.

Z pełnionej od 2012 roku funkcji zrezygnuje charyzmatyczny prezes – Kaz Hirai. Zastąpi go Kenichiro Yoshida, dotychczas realizujący się m.in. jako główny dyrektor finansowy (ang. Chief Financial Officer). Zarządzanie finansami przejmie po nim obecny szef departamentu mobilnego, Hiroki Totoki. Co ciekawe, od lat związany z firmą Hirai (nim przejął stery był jedną z głównych osób odpowiedzialnych za wprowadzenie na rynek PlayStation 2 i PlayStation 3) pozostanie w Sony i obejmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej. Zgodnie z doniesieniami portalu Variety, przyczyna kryjąca się za tą zmianą jest prozaiczna – po niemal 6 latach wytężonej pracy, dotychczasowy dyrektor generalny jest zmęczony ciągłymi podróżami i napiętym grafikiem.

Pan Yoshida łączy umiejętność głębokiego, strategicznego myślenia z nieubłaganą determinacją w osiąganiu założonych celów, a także zdolnością do spojrzenia na problemy globalnie. Wierzę, że posiada doświadczenie i perspektywę, a także niezachwiane cechy przywódcze, wymagane by zarządzać zróżnicowanymi biznesami Sony – i jako taki jest idealną osobą, by poprowadzić firmę w przyszłość. Jako przewodniczący oczywiście zapewnię panu Yoshidzie i jego nowemu zespołowi zarządzającemu pełne wsparcie. Zrobię wszystko, by umożliwić sprawną zmianę i zapewnić przyszły sukces – powiedział Hirai w oficjalnym oświadczeniu.

Yoshida, zatrudniony kiedyś właśnie przez Hirai na stanowisku osoby odpowiedzialnej za strategię firmy, jest uważany za jednego z autorów sukcesu finansowego Sony w ostatnich latach. Uznaje się, że to właśnie m.in. z jego powodu korporacja skupiła się mocniej na brandzie PlayStation, porzucając nierentowne inicjatywy pokroju VAIO PC.

Razem z niezwykle utalentowanymi ludźmi, którzy pracują dla Grupy Sony, będę mierzył w budowanie na stworzonych przez pana Hirai fundamentach biznesowych i wprowadzał kolejne reformy, które wzmocnią naszą konkurencyjność na rynku globalnym oraz pozwolą osiągnąć długoterminowy wzrost zysków. Pierwszym priorytetem, poczynając od kwietnia, będzie sfinalizowanie następnego średniego planu korporacyjnego, a także planu biznesowego na rok fiskalny 2018 – a następnie sprawne ich wprowadzenie. To bardzo ekscytujący czas dla Sony – patrzymy w przyszłość. Razem z moim zespołem zarządzającym postaram się określić najlepszą drogę w przyszłość i nie będę szczędził wysiłków na rzecz lepszego Sony, które porwie wyobraźnię naszych udziałowców na całym świecie – stwierdził w odpowiedzi Yoshida.

Źródło:
"Aquma" - GRY-OnLine


Klemens
2018-02-02 12:10:51