LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Kampania fabularna w The Long Dark zalicza opóźnienie

Gracze śledzący poczynania The Long Dark na implementację kampanii fabularnej wyczekują już od zakończenia zbiórki funduszy na Kickstarterze – i wygląda na to, że jeszcze sobie poczekają.

Choć grudniowe doniesienia sugerowały, że w pierwszy epizod historii zagramy wiosną tego roku, deweloperzy ze studia Hinterland Games ogłosili, że zaliczy on opóźnienie. Jak tłumaczy założyciel zespołu, Raphael Van Lierop, przyczyną jest… ogromny sukces sandboksa.

W bardzo długim poście na blogu kanadyjskiego studia deweloper twierdzi, że dostępna obecnie wersja The Long Dark, umożliwiająca swobodną eksplorację świata, miała być głównie miejscem, w którym twórcy przetestowaliby różnorodne mechaniki rozgrywki. „Zaczęliśmy z niewielkim budżetem i skromnymi ambicjami, a nasz projekt wyewoluował w coś o wiele, wiele większego” - pisze Van Lierop. Z tego też powodu członkowie Hinterland Games tuż po wypuszczeniu sandboksa zaczęli dodawać do niego nowe elementy i poprawiać te już istniejące. „Sandbox zaczął żyć własnym życiem” - czytamy - „Teraz skromna historia o pilocie, który rozbił się w dziczy, była za mała na nasze ambicje”. Fabuła The Long Dark przeszła więc szereg zmian – choć główne motywy i inspiracje pozostały takie same.

Van Lierop podjął też decyzję o zmianie sposobu wydawania kampanii. Początkowo historia miała być podzielona na pięć dwu-, trzygodzinnych odcinków. „Ale w obecnej sytuacji rynkowej, ze zwrotami na Steamie i ogromną popularnością growych kanałów na YouTube, nie mogliśmy wypuścić produkcji trwającej dwie godziny”. Dlatego też premierowa część kampanii fabularnej The Long Dark będzie składać się nie z jednego, ale z dwóch epizodów, które zapewnią od 4 do 6 godzin zabawy. Otrzymamy w niej dwie grywalne postaci – do dotychczasowego głównego bohatera, Willa Mackenziego, dołączy doktor Astrid Greenwood, co Van Lierop tłumaczy potrzebą posiadania silnego kobiecego charakteru. Ponadto większość akcji w początkowych odcinkach ma się dziać w nieznanych do tej pory regionach, by zainteresować także tych graczy, którzy sandboksową mapę znają już na pamięć.

Van Lierop nie podał następnej przybliżonej daty premiery: „Kampania nie jest gotowa. I nie wyjdzie, dopóki nie będzie gotowa. Nie będę składał obietnic na temat tego, kiedy ją wypuścimy. Ale jestem przekonany z całego serca, że gdy tylko ją otrzymacie, czekanie wyda Wam się tego warte”. Zapewnia też, że nie ma zamiaru kazać graczom płacić za nią dodatkowo: „Gdy kampania w końcu zadebiutuje, otrzymacie dwa początkowe epizody (oraz kolejne trzy w późniejszym terminie) pierwszego sezonu, wraz z wersją sandboksową, za cenę taką, jak w usłudze Early Access”.

Źródło:
"Miro" - GRY-OnLine


Klemens
2016-04-05 19:10:14