LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Jagged Alliance: Flashback w Early Access; wymagania sprzętowe

Zgodnie z zapowiedziami sprzed blisko półtora miesiąca, gra Jagged Alliance: Flashback stała się dostępna dzięki programowi Steam Early Access.

Jak zawsze, mamy tu do czynienia z produktem we wczesnym stadium rozwoju – na tę chwilę oferuje on pierwsze sektory archipelagu San Hermanos do eksplorowania i podbijania, wraz z zestawem misji i przeciwnikami, a także podstawy mechaniki walki (system osłon, symulacja linii wzroku, różne postawy bojowe) oraz edytor map i kampanii. Rzecz jasna, gra będzie na bieżąco rozwijana, z tygodnia na tydzień zbliżając się do ostatecznej premiery, która ma nastąpić jeszcze w tym roku. Najbliższe aktualizacje mają dodać m.in. klasy broni, różne typy amunicji, materiały wybuchowe, granaty, możliwość niszczenia otoczenia oraz zarządzanie zasobami na mapie strategicznej.

Aby wejść w posiadanie Jagged Alliance: Flashback w tej wczesnej wersji, trzeba zapłacić 39,99 euro (w przeliczeniu ok. 167 zł), choć przez pewien czas będzie obowiązywała oferta specjalna – osoby, które posiadają w swojej kolekcji na Steamie grę Jagged Alliance: Back in Action, Jagged Alliance: Crossfire, Jagged Alliance 1: Gold Edition, Expeditions: Conquistador lub Space Hulk, otrzymają 15-procentowy rabat.

Przy okazji udostępnienia omawianej produkcji poznaliśmy również jej wymagania sprzętowe:

Minimalne wymagania sprzętowe

* System operacyjny: Windows XP/Vista/7/8
* Procesor: Intel i5
* Pamięć: 4 GB RAM
* Karta grafiki: z 2 GB pamięci
* Wolne miejsce na dysku: 1 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe

* System operacyjny: Windows 7
* Procesor: Intel i7
* Pamięć: 8 GB RAM
* Karta grafiki: z 2 GB pamięci
* Wolne miejsce na dysku: 1 GB

Jak widać, wymagania są porażająco wysokie jak na taktyczną strategię z widokiem izometrycznym, i to nie mogącą pochwalić się przesadną liczbą fajerwerków graficznych. Jednak pamiętajmy, że mamy do czynienia z wczesną wersją gry, która jest dopiero w trakcie optymalizacji (o ile w ogóle już ją rozpoczęto). Dlatego finalny produkt powinien być bardziej przystępny pod względem wymaganej specyfikacji komputera.

Źródło:
"Draug" - GRY-OnLine


Klemens
2014-05-16 19:23:08