LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Interaktywny model kolonii na Marsie Project Eagle zostanie dziś udostępniony za darmo na Steam

Project Eagle to interaktywny model kolonii na Marsie w kraterze Gale u stóp góry Sharpa, mieszczący się w pobliżu miejsca, gdzie lądował Curiosity Rover.

Projekt jest owocem współpracy Blackbird Interactive i członków Jet Propulsion Laboratory (JPL) z NASA, którzy zaproponowali stworzenie dema pokazującego, jak mogłaby wyglądać prawdziwa baza na Marsie. Nie jest to (typowa) gra, lecz narzędzie pozwalające użytkownikom eksplorować i dowiedzieć się, jak mogłaby wyglądać potencjalna kolonia. Całość jest oparta na rzeczywistych możliwościach i naukowych danych, pracownicy NASA i naukowcy JPL udzielili wszelkich niezbędnych informacji o technologii i materiałach, które mogłyby posłużyć do zbudowania na Czerwonej Planecie miejsca nadającego się do zamieszkania przez ludzi. Całość działa na Unity. Wykorzystano dane o terenie z kamery HiRise znajdującej się na sondzie Mars Reconnaissance Orbiter, teren odtworzono z dokładnością do jednego metra.

Marsjańską kolonię - taką, jak mogłaby wyglądać naprawdę - będziemy mogli zobaczyć już wkrótce. Project Eagle już dziś zostanie udostępniony na Steam za darmo.

Źródło:
Małgorzata Trzyna - gram.pl


Klemens
2018-11-27 13:20:06