LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Homeworld: Deserts of Kharak - prequel cyklu RTS trafi do sprzedaży w styczniu

Studio Blackbird Interactive ogłosiło, że gra Homeworld: Deserts of Kharak trafi do sprzedaży 20 stycznia przyszłego roku.

Pod tym tytułem kryje się strategia czasu rzeczywistego, która wcześniej funkcjonowała jako Homeworld: Shipbreakers. W planach jest tylko wersja pecetowa. W usłudze Steam ruszyła już przedsprzedaż i cena ustalona została na poziomie 45,99 euro, czyli w przeliczeniu około 199 złotych. Osoby, które kupią pre-ordera dostaną w nagrodę pełną wersję Homeworld Remastered Collection.

Cykl produkcyjny gry był bardzo burzliwy. Zapowiedziano ją w 2011 roku jako Hardware. Wtedy była to społecznościowa strategia, która miała wykorzystać model darmowy z mikropłatnościami. Projekt wzbudzał zainteresowanie głównie z uwagi na jego twórców, gdyż studio Blackbird Interactive założyli deweloperzy, którzy odegrali kluczowe role przy produkcji cyklu Homeworld.

Kilka lat później studio Gearbox przejęło prawa do marki Homeworld i wkrótce potem nawiązało współpracę z Blackbird Interactive, w wyniku której projekt drugiego z tych zespołów stał się oficjalnym prequelem cyklu i został przemianowany na Homeworld: Shipbreakers. Znacząco zwiększono także skalę produkcji oraz porzucono model free-to-play.

Kampania Homeworld: Deserts of Kharak obracać się będzie wokół odkrycia na tytułowej pustynnej planecie anomalii, która ostatecznie doprowadzi do wybudowania statku-matki, znanego z pierwszego Homeworld. Nie zabraknie także rozbudowanego trybu multiplayer.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2015-12-17 14:09:41