LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Heroes of Newerth - S2 Games kończy z rozwojem gry

Mamy złe wieści dla fanów Heroes of Newerth, czyli jednej z najstarszych MOBA na rynku. Studio S2 Games poinformowało, że kończy z rozwojem gry. Następny patch, oznaczony numerem 4.7.3, ukaże się 26 lutego tego roku i będzie ostatnim, który wprowadzi istotne zmiany oraz nową zawartość.

Decyzja deweloperów nie oznacza końca gry. Serwery nie zostaną wyłączone, ale przyszłe aktualizacje będą małymi patchami, poprawiającymi drobne problemy techniczne, jeśli takowe wystąpią. Nie możemy za to liczyć np. na nowych bohaterów, czy duże zmiany balansu rozgrywki.

Heroes of Newerth był jednym z pierwszych komercyjnych przedstawicieli gatunku MOBA. Gra weszła w fazę otwartej bety w marcu 2010 roku, a dziewięć miesięcy później zadebiutowała jako płatna produkcja. Początkowo projekt zyskał dużą popularność, głównie z powodu tego, że był dopracowanym klonem Dota. Nawet zdolności bohaterów zostały skopiowane z pierwowzoru. W pracach pomagał zresztą IceFrog, który zajmował się wtedy rozwojem oryginalnej modyfikacji.

Niestety, szybko okazało się, że płatna MOBA nie może rywalizować z korzystającym z modelu free-to-play League of Legends. W 2011 roku autorzy przestawili Heroes of Newerth na F2P, ale było już za późno, aby zawalczyć o fotel lidera tej kategorii. Co gorsza, produkcja z czasem straciła również fanów moda Dota, gdyż Valve zatrudniło IceFroga i opracowało komercyjne Dota 2.

W ostatnich latach popularność Heroes of Newerth systematycznie malała, więc wieści o zaprzestaniu rozwoju gry nie są specjalnym zaskoczeniem. S2 Games próbowało kilka lat temu ponownie zawalczyć w kategorii MOBA tworząc Strife, ale ten projekt okazał się wielką porażką i szybko został porzucony.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2019-02-21 11:26:40