LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Heavy Metal Machines - ruszyła otwarta beta postapokaliptycznego samochodowego MOBA

Brazylijskie studio Hoplon uruchomiło otwartą betę pecetowego projektu Heavy Metal Machines.

Jest to nietypowe MOBA, które pozwala rozgrywać sieciowe starcia samochodowe w realiach postapokaliptycznych.

Gra nastawiona jest wyłącznie na potyczki sieciowe, więc ma bardzo wątłą warstwę fabularną. Akcja toczy się w jakiś czas po bliżej nieokreślonej apokalipsie, która doprowadziła do końca ludzkiej cywilizacji. Niedobitki naszego gatunku rywalizują o resztki zasobów, wykorzystując do tego zmodyfikowane samochody, na których zamontowano pancerze i różnorodne uzbrojenie.

Akcję obserwujemy z lotu ptaka, a każdy gracz kontroluje pojedyncze auto. Zabawa sprowadza się do starć między dwoma czteroosobowymi drużynami. Na przeciwstawnych krańcach mapy umieszczono bazy i wygrywa ta strona, której uda się dostarczyć bombę do centrum dowodzenia przeciwników. Ładunek wybuchowy jest tylko jeden, więc rozgrywka koncentruje się na walce o kontrolę nad nim, niczym nad piłką w futbolu.

Obecnie do wyboru jest dwanaście postaci, a w planach są jeszcze co najmniej dwie dodatkowe. Każda z nich posiada własny pojazd wyposażony w spory zestaw unikalnych funkcji, pełniących rolę analogiczną do umiejętności specjalnych z typowych MOBA. Rozgrywka kładzie nacisk na ścisłą współpracę z kolegami z drużyny. Gracze mogą w jej ramach wypełniać trzy role – skoncentrować się na transportowaniu bomby do bazy wroga, zająć się przechwytywaniem nieprzyjaciół, lub wspierać jednostki sojusznicze, co obejmuje m.in. ich naprawianie oraz przeszkadzanie rywalom.

Role te nie są na sztywno przypisane do konkretnych postaci, ale cechy poszczególnych aut ułatwiają wypełnianie określonych typów zadań.

Obecnie Heavy Metal Machines powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Jak niemalże każde MOBA, gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Otwarta beta odbywa się w ramach Steam Early Access.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2017-02-01 17:45:24