LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Hearthstone z 75 mln graczy, StarCraft II: Legacy of the Void ukończone - przecieki z Blizzarda

W Internecie pojawiły się niepotwierdzone informacje dotyczące gier studia Blizzard Entertainment.

Anonimowy pracownik amerykańskiego dewelopera zdradził serwisowi The Firstadopter Column, że karcianka Hearthstone: Heroes of Warcraft, która we wrześniu 2014 roku przekroczyła próg 20 mln graczy, a w grudniu zadebiutowała w wersji przeznaczonej na system operacyjny Android, obecnie może się pochwalić ponad 75 mln graczy. Ponadto studio eksperymentuje z trybem 2 vs. 2, a wkrótce dowiemy się o kolejnym dodatku, skupiającym się bardziej na rozgrywkach PvE. To jednak nie koniec wieści z obozu amerykańskiej firmy.

Kolejne plotki głoszą, że prace nad grą StarCraft II: Legacy of the Void zostały zakończone, jednak firma nie ustaliła jeszcze daty premiery. Obecnie rozważa się wypuszczenie strategii w okresie kwiecień – czerwiec bieżącego roku. Z kolei zespół zajmujący się Diablo III został w większości przeniesiony do prac nad niezapowiedzianym jeszcze projektem z uniwersum StarCrafta. Tajemnicza gra ma być czymś pokroju strzelanki Warframe z elementami Left 4 Dead, DayZ oraz gatunku MOBA (Smite itd.). Tytuł znajduje się dopiero w fazie pre-produkcji.

Włodarze firmy nie wiążą natomiast wielkich nadziei z Heroes of the Storm. Źródło The Firstadopter Column twierdzi, że w zespole odpowiedzialnym za ten tytuł szykują się zwolnienia. Z kolei ekipa rozwijająca World of Warcraft powiększyła się. Oprócz tego wszystkiego wspomniano także o Overwatch. Firma zastanawia się jeszcze w jaki sposób będzie zarabiać na tym projekcie, ale pewnym jest, że będzie on udostępniany za darmo. Premiera najprawdopodobniej odbędzie się w pierwszych miesiącach 2016 roku.

Oczywiście do wszystkich powyższych nowin należy podchodzić z dużą dozą ostrożności. Serwis The Firstadopter Column skierował do Blizzarda prośbę o ustosunkowanie się do tych wieści. Przedstawiciel dewelopera stwierdził tylko, że nie komentuje plotek, ale zapewnił, że zespół rozwijający Diablo III cały czas będzie wspierać ten tytuł patchami i że żaden nowy starcraftowy projekt nie powstaje.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine


Klemens
2015-01-30 13:50:11