LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Hearthstone: Heroes of Warcraft wreszcie dostępne na smartfonach

Dodatkowe prace nad kolejną, tym razem smartfonową edycją karcianki Hearthstone: Heroes of Warcraft dobiegły końca i tytuł został wreszcie oficjalnie udostępniony w wersji na telefony.

Grę można pobrać z App Store i Google Play bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat – produkcja funkcjonuje w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Aby zagrać w Hearthstone, należy dysponować smartfonem lub tabletem z 1 GB pamięci RAM oraz systemem Android w wersji 4.0 (aczkolwiek zalecany jest update do 5.0) lub iOS 5.1. Wyjątkiem w dalszym ciągu są urządzenia z chipem graficznym PowerVR 540/544 – produkcja działa na nich z błędami, głównie natury wizualnej.

Wersja smartfonowa oferuje wsparcie dla Battle.netu, umożliwiając zalogowanie się na konto i kontynuowanie zabawy rozpoczętej na pececie lub tablecie. Podobnie jak w przypadku edycji tabletowej, Blizzard umożliwił posiadaczom telefonów zdobycie darmowego zestawu klasycznych kart. Aby wejść w ich posiadanie, wystarczy uruchomić grę, ukończyć misje wprowadzające, a następnie rozegrać pojedynczy mecz w ramach jakiegokolwiek trybu.

Odsłona smartfonowa doczekała się odświeżonego interfejsu, dostosowanego do obsługi za pomocą mniejszych, aniżeli w przypadku tabletów, ekranów dotykowych. Oczywiście tytuł umożliwia zaopatrzenie się we wszystkie trzy wydane dotąd rozszerzenia: Klątwa Naxxramas, Gobliny vs Gnomy oraz Czarna Góra.

Hearthstone: Heroes of Warcraft jest sieciową karcianką, osadzoną w uniwersum fantasy znanym z cyklu WarCraft i jednocześnie pierwszą produkcją mobilną w dorobku studia Blizzard Entertainment. Bohaterowie świata Azeroth biorą w ręce talie kart bitewnych i uczestniczą w humorystycznych pojedynkach przy karcianym stole. Rozgrywka przywodzi na myśl stołowe gry karciane pokroju Magic: The Gathering, jednak jest znacznie bardziej przystępna. Dodatkowym atutem produkcji jest kolorowa szata graficzna, ciesząca oko licznymi nawiązaniami do popularnej serii. W efekcie gra przypadła do gustu wielu osobom (sprawdziło ją kilkadziesiąt milionów graczy).

Źródło:
"Jiker" - GRY-OnLine


Klemens
2015-04-15 17:38:39