LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Halo Wars 2 jednak bez wspólnego multiplayera dla PC i Xboksa One

Autorzy Halo Wars 2 poinformowali, że wbrew przypuszczeniom gra nie pozwoli na wspólną zabawę posiadaczom PC i Xboksa One.

Twórcy twierdzą, że decyzji tej nie podjęli z powodu różnic w systemach sterowania, które mogłoby zapewnić znaczą przewagę osobom korzystającym z myszki i klawiatury. Zamiast tego po prostu uznali, że ograniczony czas, jaki pozostał do premiery wolą wykorzystać na lepsze dopracowanie innych elementów. Zapewne okaże się to dobrym posunięciem. Weterani gatunku pamiętają wydane w 2007 roku Universe at War: Earth Assault, które umożliwiało sieciową rywalizację użytkownikom PC oraz Xboksa 360. Wyszło to słabo i doprowadziło do kilku nieprzyjemnych uproszczeń w wydaniu komputerowym.

Poza wersją standardową Microsoft szykuje także tzw. Halo Wars 2: Ultimate Edition. W jego skład poza przepustką sezonową wejdzie także Halo Wars: Definitive Edition, czyli zremasterowana wersja pierwszej odsłony serii. Na razie nie wiadomo, czy te odświeżoną edycję będzie można kupić samodzielnie.

Warto na koniec wspomnieć, że przedwczoraj ruszyła otwarta beta Halo Wars 2 i testy potrwają do 20 czerwca. Niestety, mogą w nich wziąć udział wyłącznie posiadacze Xboksa One.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2016-06-15 17:25:41