LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Gracze udają Belgów, by uniknąć lootboksów w Apex Legends

Gracze Apex Legends podszywają się pod Belgów, by oszukać produkcję Respawn Entertainment.

Portal Rock, Paper, Shotgun donosi, że gracze, którzy wykupili przepustkę sezonową w strzelance battle royale Apex Legends, znaleźli sposób, by zastąpić przyznawane za rozwijanie Battle Passa, losowo generowane nagrody (zamknięte w tzw. lootboksach) materiałami potrzebnymi do tworzenia przedmiotów. Dzięki temu nie muszą liczyć na ślepy traf – mają kontrolę nad tym, co w danym momencie zdobędą. By osiągnąć taki rezultat, wystarczy… podać się za Belga.

Jest to możliwe, ponieważ belgijskie prawo zakazuje niektórych rodzajów płatnych lootboksów, dlatego też mieszkańcy tego kraju grają w oparciu o nieco inny system progresji. W pewnym uproszczeniu: za rozwijanie przepustki Battle Pass Belgowie otrzymują mniej nagród niż użytkownicy z innych krajów, jednak w zamian mogą wybrać, co dostaną. Należy przy tym zaznaczyć, że w lootboksach w Apex Legends znajdziemy wyłącznie przedmioty kosmetyczne.

By „przebrać się za Belga”, wystarczy zmienić lokalizację w ustawieniach usługi Origin (gracze bawiący się na innych platformach sprzętowych mogą popróbować z ustawieniami konsoli, ale trudno powiedzieć, czy przyniesie to podobne efekty). Warto odnotować, że trik zadziała także wtedy, gdy zastosujemy go po wykupieniu przepustki. Sztuczka zmienia jednak działanie wyłącznie tych skrzynek, które są częścią Battle Passa – pozostałe lootboksy, przyznawane za zwyczajne postępy w rozgrywce, funkcjonują wedle normalnych zasad (ponieważ nie trzeba za nie płacić).

Źródło:
"Aquma" - GRY-OnLine


Klemens
2019-03-21 14:55:14